FOTOODMŁADZANIE

Większość ludzi pragnie zachować młody i zdrowy wygląd skóry na lata

Nie jest to proste, ponieważ nasza skóra starzeje się pod wpływem promieni słonecznych i zmniejszonej produkcji kolagenu. Zabiegi na skórze zniszczonej przez słońce opracowane przez Ellipse (odmładzanie skóry lub fotoodmładzanie) pomagają w zachowaniu młodszego i świeższego wyglądu na dłużej.

Jak działa zabieg Ellipse?

Zabiegi na skórze zniszczonej przez słońce sprawiają, że skóra staje się bardziej gładka, wszelkie plamy starcze zostają usunięte, a nierówna pigmentacja i rozlane rumienie zlikwidowane. Struktura skóra ulega poprawie, a wiele kobiet twierdzi, że nakładanie makijażu jest dużo łatwiejsze po zabiegu. Zabiegi na twarzy są najbardziej popularne, ale istnieje możliwość poddawania zabiegom wszystkich obszarów ciała. W tym celu krótkie i bezpieczne impulsy światła (technologia I2PL opracowana przez Ellipse, często określana mianem lasera) są kierowane w stronę powierzchni skóry. System filtruje światło, aby zapewnić, że wykorzystywane długości fal są absorbowane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych oraz przez melaninę w plamach starczych. Podczas poddawania zabiegowi komórek zawierających duże ilości melaniny lub hemoglobiny, docelowe naczynie ulega podgrzaniu i zniszczeniu w czasie zaledwie kilku tysięcznych sekundy. W przypadku zabiegów na inne partie ciała niż twarz, uzyskujemy efekty: ujędrnienia, napięcia, zagęszczenia skóry, spłycenia rozstępów, rozjaśnienia przebarwień.

Czy mogę poddać się temu zabiegowi?

Zabiegi są bardzo skuteczne u pacjentów z jasną karnacją i bez opalenizny w trakcie przeprowadzania zabiegu. Jeśli skóra jest mniej opalona, kontrast pomiędzy plamami starczymi, naczyniami krwionośnymi a kolorem pozostałej powierzchni skóry jest większy, co z kolei ułatwia przeprowadzanie zabiegu. Niemniej specjaliści Ellipse opracowali fabryczne ustawienia dla różnych typów skóry, które pozwalają na wykorzystanie odpowiedniej ilości energii dla konkretnej karnacji.

Jak długo trwa zabieg Ellipse?

Pełen zabieg na twarzy zajmuje mniej niż 20 minut. Poprawę zazwyczaj widać już po pierwszym zabiegu, jednak do osiągnięcia pełnego efektu zaleca się przeprowadzenie trzech sesji zabiegowych.

Czy zabieg jest bolesny?

Żadne środki znieczulające nie są wymagane, a większość pacjentów opisuje zabieg jako praktycznie bezbolesny, przypominający pstryknięcie z „gumki-recepturki”, po którym występują odczucia podobne do delikatnego ciepła po dniu spędzonym na plaży.

Czy konieczne są specjalne środki ostrożności przed i po zabiegu?

Światło wykorzystywane podczas zabiegu jest w pełni bezpieczne. Niemniej należy unikać opalania się (na słońcu, w solarium lub stosowania środków samoopalających) 3-4 tygodnie przed oraz po okresie zabiegowym. W przeciwnym razie opalona skóra absorbuje więcej światła, a to z kolei sprawia, że zabieg jest mniej skuteczny i bardziej bolesny. Ogólnie żadna specjalna pielęgnacja nie jest konieczna po zabiegu, jednak osoby z wrażliwą skórę mogą stosować zimny kompres natychmiast po zabiegu. Po zabiegu nie powinno się wystawiać skóry na oddziaływanie promieni słonecznych przez 30 dni, nawet jeśli nie ma żadnych objawów zapalenia na obszarze poddawanym zabiegowi. Korzystaj z ochrony przeciwsłonecznej (co najmniej SPF 30), jeśli unikanie słońca nie jest możliwe.

Czego mogę się spodziewać?

Przez kilka dni po zabiegu skóra może sprawiać wrażenie lekko „przybrudzonej”. Jednak po tym czasie skóra będzie wyraźniej gładsza i świeższa w wyglądzie. Aby zachować młodzieńczy wygląd, zaleca się przeprowadzanie 1–2 zabiegów podtrzymujących w ciągu roku.

DEPILACJA LASEROWA

Ellipse wykorzystuje krótkie i bezpieczne impulsy światła – technologia SWT (Selective Waveband Technology – Technologia Selektywnego Pasma) opracowana przez Ellipse, często określana mianem lasera, w celu błyskawicznego usunięcia niechcianego owłosienia ze wszystkich obszarów ciała. Efekty utrzymują się przez wiele lat.

Jak działa zabieg Ellipse?

Przed zabiegiem na skórę nakładana jest cienka warstwa żelu (przypominającego żel stosowany podczas badań USG, ale gęstszy i stabilniejszy termicznie), aby optycznie wyrównać powierzchnię zapewniając przez to dotarcie do skóry maksymalnej ilości światła. Potencjalnie niebezpieczne długości fal oraz długości nie efektywne dla naszego zabiegu są eliminowane za pomocą opatentowanego systemu Dual Mode Filtering. Pozostałe światło jest absorbowane przez pigment (melaninę) we włosach. Melanina zamienia światło w ciepło, które przenoszone jest w dół włosa i podgrzewa macierz włosową, przeciwdziałając wzrostowi włosa w przyszłości.

Czy wszystkie włosy można poddawać zabiegowi?

Zabieg opiera się na absorpcji światła przez pigment zawarty we włosach (melaninę), więc jest najbardziej wydajny w przypadku ciemnych włosów. Im jaśniejsza jest skóra, tym większy kontrast między nią i włosem, co ułatwia zabieg. Ellipse umożliwia przeprowadzanie zabiegów na włosach w każdym kolorze, zaprogramowane ustawienia dla różnych rodzajów skóry i włosów pozwalają spełnić wszystkie potrzeby klientów.

Jak długo trwa zabieg Ellipse? Za pomocą jednego impulsu świetlnego  można objąć zabiegiem dużą liczbę włosów. Zabieg depilacji górnej wargi trwa około 5 minut, podczas gdy usunięcie owłosienia z pleców lub obydwu nóg zajmuje 20-30 minut (urządzeniem Ellipse Nordlys tylko 10 minut).

Ile zabiegów należy przeprowadzić? Każdy włos ma swój cykl rozwoju: rośnie przez pewien czas, wypada, następuje okres odpoczynku, po którym włos zaczyna wzrastać od nowa.

Tylko włosy, które są w fazie wzrostu mogą być poddawane zabiegowi, dlatego konieczne jest powtórzenie czynności co pewien czas, aby możliwe było przeprowadzenie zabiegu na wszystkich mieszkach włosowych. Na długość i czas cykli wzrostu wpływ ma wiele czynników takich jak: obszar ciała, poziomy hormonów i wiek. Badania kliniczne pokazują, że zazwyczaj wystarczy od 3 do 6 zabiegów z przerwami pomiędzy poszczególnymi sesjami wynoszącymi od 1 do 3 miesięcy, w zależności od obszaru ciała (czyli od cyklu wzrostu włosa na danym obszarze).

Czy konieczne są specjalne środki ostrożności przed i po zabiegu?

Przez cztery tygodnie przed zabiegiem nie wolno usuwać włosków pęsetą, depilować ich woskiem lub stosować kremów depilujących. Dzięki temu największa możliwa liczba mieszków włosowych będzie zawierać włosy, które zostaną zniszczone za pomocą światła. Należy także unikać opalania się (na słońcu, w solarium lub stosowania środków samoopalających) przed oraz po okresie zabiegowym. W przeciwnym razie to opalona skóra, a nie włos, absorbuje światło. Zaleca się także stosowanie filtra przeciwsłonecznego (SPF co najmniej 30) przez okres czterech tygodni po zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny?

Tolerancja na ból jest cechą indywidualną każdego człowieka, jednak żadne środki znieczulające nie są wymagane podczas zabiegu, a większość osób opisuje zabieg jako praktycznie bezbolesny, przypominający pstryknięcie z „gumki recepturki”.

ZABIEGI LASEREM Nd:YAG

Jakie są moje opcje zabiegowe?

Wraz z wiekiem zastawki w żyłach stają się mniej wydajne, a tym samym mniejsze ilości krwi są wypompowywane z nóg. Oznacza to, że naczynia krwionośne stają się większe, ciemniejsze i bardziej widoczne. W poważnych przypadkach tworzą się żylaki, które mogą wymagać interwencji chirurgicznej (wyłuszczenia żyły), podczas gdy inne naczynia można leczyć za pomocą zastrzyków (skleroterapia). Mniejsze naczynia (teleangiektazje na nogach) są często usuwane laserowo, na przykład za pomocą lasera ND:YAG od Ellipse.

Jak działa zabieg Ellipse?

Zabieg Ellipse na żyłach nóg wykorzystuje precyzyjnie obliczony impuls energii laserowej, skierowany na konkretne naczynie, które poddawane jest zabiegowi. W ten sposób krew wewnątrz naczynia zostaje podgrzana, powodując rozpad ścian. Zniszczone naczynie jest w naturalny sposób wchłaniane przez białe krwinki. Zabieg nie wpływa w żaden sposób na skórę otaczającą naczynie.

Czy mogę poddać się temu zabiegowi?

Zależy to od rozmiaru naczyń na nogach, a także od historii medycznej i przebytych wcześniej chorób. ZAWSZE PRZED ROZPOCZĘCIEM TERAPII ZALECAMY DIAGNOSTYKĘ U FLEBOLOGA. Lekarz dokonuje oceny, czy naczynia nie są zbyt duże, aby mogły być poddane zabiegowi, lub stwierdza, czy nie cierpisz na jedną z kilku chorób, które sprawiają, że przeprowadzenie zabiegu nie jest wskazane.

Popraw wygląd swoich nóg dzięki zabiegowi z wykorzystaniem lasera Nd:YAG

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg Ellipse na żylakach nóg wykorzystuje najnowsze techniki chłodzenia – SoftCool™ – w celu zminimalizowania dyskomfortu i zapewnienia ochrony dla otaczającej skóry. U większości osób zabieg na mniejszych naczyniach jest praktycznie bezbolesny, a leczenie większych naczyń wywołuje zaledwie umiarkowany dyskomfort. Jednak efekty są tego warte. Zabieg Ellipse jest mniej bolesny niż zabiegi z wykorzystaniem większości innych systemów Nd:YAG dostępnych na rynku.

Czy konieczne są specjalne środki ostrożności przed i po zabiegu?

Przez cztery tygodnie przed zabiegiem należy unikać kontaktu z promieniami słonecznymi. Nie wolno palić papierosów na cztery godziny przed rozpoczęciem zabiegu, ponieważ palenie powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, a tym samym docelowe naczynie staje się mniej widoczne. Po zabiegu nie powinno się wystawiać skóry na oddziaływanie promieni słonecznych przez 30 dni, nawet jeśli nie ma żadnych objawów zapalenia na obszarze poddawanym zabiegowi. Korzystaj z ochrony przeciwsłonecznej (co najmniej SPF 30), jeśli unikanie słońca nie jest możliwe.

Czego mogę się spodziewać po zabiegu?

Mniejsze naczynia mogą zniknąć natychmiast po zabiegu, podczas gdy większe stopniowo stają się coraz mniej widoczne w ciągu kilku tygodni. Zazwyczaj pacjenci zauważają delikatne zaczerwienienie i/lub obrzęk (utrzymujące się przez maksymalnie 2 dni) na obszarze poddawanym zabiegowi. Rzadko dochodzi do zbierania się krwi w leczonym naczyniu. W takiej sytuacji zalecamy wizytę kontrolną po dwóch dniach od zabiegu.

Ile zabiegów należy przeprowadzić?

Liczba sesji zależy od liczby naczyń poddawanych zabiegowi. Jedno spotkanie zazwyczaj wystarczy do usunięcia większości pojedynczych naczyń, jednak większe mogą wymagać zgłoszenia się na drugi zabieg.